Opakowanie zbiorcze wysokiej jakości butylowych mat wygłuszających z folią aluminiową (100 µm). 10 sztuk x 375 mm x 500 mm ( 1,875 mm2 ). Grubość maty 4,2 mm + - 0,2 mm.
Symbol: 4037072015416

Opis produktu

 

Szukasz ciszy, spokoju i komfortu w samochodzie?

Żaden problem ale, pod jednym warunkiem: że będzie wygłuszony dobrymi materiałami tłumiącymi.

Ground Zero GZDM 1900ML-GOLD to maty produkowane Rosji w jednej z najnowocześniejszych fabryk.

To maty, które przeszły rygorystyczne testy, specjalistyczne badania i wiele prób. Wszystkie przeszły celująco. I spełniają normy obowiązujące w Rosji jak i w krajach Europy.


Dlaczego GZDM 1900ML-GOLD są produkowane w Rosji?

Bo nie jest szczególną tajemnicą, że systemy tłumienia dźwięku, wygłuszania hałasu to wyjątkowa specjalność za wschodnią granicą Polski. Różne zakłady i instytuty pracowały i wciąż pracują na potrzeby armii i jej zaawansowanego uzbrojenia. Specjalne maty i inne powłoki stosowane są m.in. na okrętach podwodnych. Wszędzie tam, gdzie trzeba pozbyć się niepożądanych wibracji, hałasu oraz rezonansów maty były jednym z podstawowych środków. I wciąż są.

Skuteczność tłumienia jest równie ważna co trwałość. Mata nie może zatem spłynąć z powierzchni niedługo po przyklejeniu. Albo przy pierwszym upalnym dniu. Musi również wytrzymać użytkowanie nawet w niskich temperaturach jakich w Polsce nigdy nie pokazał żaden termometr.

Raz przyklejasz i zapominasz. Proste?

Żadnych właściwości przeczących prawom fizyki i żadnej ściemy o kosmicznych parametrach. Po prostu sprawdzone technologie i rozwiązania, które mają działać. W produkcji wykorzystywane są lekkie kompozyty by nie obciążać nadmiernie np. zawiasów drzwi. Aluminium nie trzeba nikomu przedstawiać – stosowane jest przez większość firm, bo idealnie pasuje ze względu na swoje właściwości. W matach znajduje się też kauczuk wysokiej jakości (butyl), który jest odporny na działanie kwasów, zasad, środków utleniających i innych substancji o które całkiem łatwo w samochodzie.

Jakie materiały takie działanie. Maty GZDM 1900ML-GOLD to produkty nietoksyczne i nie wydzielające przykrych zapachów (kto choć raz spróbował tanich chińskich mat to wie o co chodzi). Są niepalne i nie pozostawiają zabrudzeń i trudnych do usunięcia śladów. Są wodoodporne. Nie przyczynią się do powstawania i rozwoju ognisk rdzy na powierzchni blachy.

Montaż jest dziecinnie prosty. Jeśli ktokolwiek próbuje swoich sił, może bez obaw spróbować samodzielnie wytłumić kabinę zachowując wszystkie wymagania stawiane przez producenta.

Maty pasują do wygłuszenia całej kabiny samochodu. Są idealne do drzwi, bagażnika, klapy, nadkoli, dachu, półek, przegrody. Idealnie nadają się do wygłuszenia dużych połaci blachy w samochodach dostawczych. A ponadto mogą być stosowane na jachtach, zabudowach samochodów, kontenerach, pralkach, komputerach, klimatyzatorach, suszarkach i różnych urządzeniach odpowiedzialnych za emisję wysokiego poziomu hałasu.

Można je przyklejać nie tylko do powierzchni stalowych ale także z tworzyw sztucznych. Dzięki swoim właściwościom samowulkanizującym bardzo trwale przylegają do podłoża. Bardzo dobrze sprawdzają się także na urządzeniach budowlanych, które emitują dużo hałasu.

Maty butylowe GZDM 1900ML-GOLD służą do ochrony przed hałasem, irytującym dźwiękiem oraz wibracjami. Ze względu na szeroki zakres zastosowań przydadzą się nie tylko w samochodzie.

 

Specyfikacja

 • Wymiary 1 arkusza  500 mm x 375 mm
 • Powierzchnia krycia 1 arkusza 0,1875 m²
 • Ilość arkuszy w opakowaniu zbiorczym 10 sztuk
 • Powierzchnia krycia mat z opakowania 1,875 m²
 • Materiał Butyl czarny, bez dodatków asfaltu
 • Grubość 4,2 mm +/- 0,2 mm
 • Grubość folii aluminiowej 100 μm
 • Zalecana minimalna temperatura montażu 15 ° C
 • Minimalna temperatura pracy - 40 ° C
 • Maksymalna temperatura pracy + 150 °C
 • Waga 1 sztuki maty 1,35 kg
 • Waga 1 opakowania zbiorczego 14,20 kg

 

Właściwości

 

Co znajduje się w pudełku?

 • Opakowanie zbiorcze - liczba mat 10 sztuk
 • Paragon lub faktura VAT Tak